Güzellik

Güzel Bir Cilt İçin Ballı Yüz Maskesi


Güzel ve sağlıklı bir cilt biz kadınların en büyük isteğidir. Herkes, daha güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için kozmetik ürünlerine bir sürü para harcıyorlar. Acaba kullandığınız bu ürünler beklentinizi karşılıyor mu? Güzellik bir cilt kullanılan kozmetik ürünleri cildinize ne kadar zarar veriyor hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda, sadece doğal maddelerden ve doğal olarak yapılan ürünleri kullanarak, paranızı boşa harcamanıza gerek kalmadan nasıl doğal Yüz Maskesi yapabilirsiniz bunu anlatacağız. Bunlardan en önemli doğal ürünümüz bal, sadece kahvaltılarınızda tükettiğimiz bir besin maddesi olmadığını ve büyük bir şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Yüzyıllardan beri şifa kaynağı olarak bilinen bal Anti bakteriyel özelliği nedeniyle bir çok cilt rahatsızlıklarında kullanılmıştır. Bildiğinizden daha çok zarar veren kimyasal kozmetik ürünlerini kullanmadan cildinize sağlık ve güzellik katmak için bal'ı kullanarak cilt maskeleri ve tonik yapabilirsiniz.

Anti Bakteriyel Ballı ve Elmalı Yüz Maskesi

Ballı Elmalı Yüz Maskesi Bal, Anti bakteriyel özelliği sayesinde cildinizdeki mikropları yok edip, bakterilerin çoğalmasını engeller. Elma C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyvedir. C vitamini sayesinde cildinizde oluşacak hasarlardan sizi korur ve güçlendirir. Güzel ve sağlıklı bir cilt için yapacağımız maske için 1 elmanın yarısını püre kıvamına gelene kadar blenderda parçalayın. Püre kıvamına gelen elmamızın içerisine 2 yemek kaşığı bal ekleyin, bal ve elmayı iyice karıştırarak buzdolabında 15 dakika bekletin. Hazırladığımız ve buzdolabında 15 dakika beklettiğimiz karışımı yüzümüze uygulayıp, 30 dakika bekleyin ve ılık su ile yıkayın.

Sivilceleri Önlemek İçin Aloe Vera ve Ballı Yüz Maskesi

Mükemmel bir nemlendirici, iyileştirici ve onarıcı olan doğal Aloe Vera, bir çok arındırıcı ve temizleyici özelliği bulunmaktadır. Aloe Vera'nın içerisinde bulunan maddeler sivilcelerin oluşmasına neden olan bakterilerin yok edilmesini sağlar. Cildinizi sivilcelerden korumak için 1 yemek kaşığı Aloe Vera jelinin içerisine 4 yemek kaşığı bal ekleyin, bal ve aloe verayı karıştırıp yüzünüze sürün. Yüzünüze uyguladığınız maskeyi 20 dakika bekleyip, soğuk su ile durulayabilirsiniz. Bu şekilde cildiniz ferahlayıp daha rahat nefes alacaktır.

Kırışıklık Azaltıcı Yumurta ve Ballı Yüz Maskesi

Yüzümüzde kaz ayakları ve hafif kırışıklıklar yüzümüzü biraz daha yaşlı gösterebilir. Bu sorunu önlemek ve geciktirmek için 1 yumurta beyazını hafif beyaz köpük oluncaya kadar karıştırın ve içerisine 2 çorba kaşığı bal ekleyin. Daha sonra bu maskeyi yüzümüze ve kaz ayaklarının olduğu yere sürün ve 20 dakika bekleyin. 20 Dakika bekledikten sonra yüzünüzü nazikçe yıkayın. Bu maske düzenli olarak uygulandığında gözle görülür bir etki ortaya çıkacaktır. Sağlıklı Günler Dileriz..


Kategorideki Son Yazılar
Bizden Haberdar Olun