Sağlık

Sağlıklı Yaşam İsterken Daha Beter Olmayın!


Bir önceki 1 yıl beklediğiniz doktordan şifa ummak adlı yazımızda doktorumuzu araştırıp bulmuştuk. Daha sonra bu doktordan randevu alıp 1 yıl kadar beklemiştik. Bütün bu çaba ve uğraş sadece sağlıklı yaşam içindi. Anlamsız tansiyon yükselmeleri, kalp çarpıntıları ve titremelerin sebebi neydi? Bir çok doktorun çözüm bulamadığı bu sorunlara belki bu doktor çözüm olabilir mi?. Ne de olsa bir den fazla uzmanlığı vardı ve Profesördü.

Sağlıklı Yaşam İçin Kandırılmayın!

Hastalığınız ne olursa olsun. Mutlaka bu hastalığı sömüren ve istismar eden kişiler piyasada hep olacaktır. Mesela bir rahatsızlığınız var ve doktora gidiyorsunuz. Size ömür boyu bu ilaçları kullanmanızı gerektiğini söylüyor. Bu doktorun söylediğine karşı çıkan başka bir doktor ise bu ilaçları ömür boyu kullanmanıza gerek yok sadece şu besinleri tüketirseniz ve verdiği tavsiyelere uyarsanız hastalıklarınızdan kurtulabileceğinizi söylüyor. Hangisi doğru? İnsanların kafalarını 2 yönlü karıştırma operasyonu olarak düşünüyorum. Aslında hastalıkların bu kadar artmasının sebebi, gdo lu gıdalar, şeker tüketimi, hareketsizlik ve gıdalar bozulmasın diye içerisine eklenen gıda maddeleri olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Bu kadar bilindiği için bu insanları nasıl tuzağa düşürürüm acaba diyen ve kendini akıllı zanneden insanlar var. Bunlara sakın kanmayın! Kilo veremeyen insanların bile üzerinden sağlıklarını tehdit eden bir çok ürünü kontrolsüz şekilde piyasaya çıkarıyorlar ve bir çok ünlü de buna alet oluyor.

İlk Görüşme

İlk görüşme yaklaşık 1 saate yakın sürdü. Aslında baktığınızda bu çok iyi bir süre olduğunu düşünüyorum. Başka bir doktorun yanında bu kadar süre kalamazsınız. 10 dakika olmadan sizi kapı dışarı atarlar. Tabi süre uzun ama bu kadar uzun sürenin sonunda ne olduğu da bir hayli önemli. Sonraki görüşmeler doğal olarak daha kısa sürüyor. Çünkü sizinle çok uğraşmak istemiyor. Sırada bekleyen paralar var. Pardon hastalar..  :) Daha önce yaptırdığımız gıda intoleransı testini inceleyip, hassasiyetimiz olduğu gıdaları işaretledi. Tabi bu testin adnan oktar ve müritlerinin uydurmacası olduğu için artık bir önemi olmadığını şimdi anlayabiliyoruz. Ama ne hikmetse zeytinyağına olan hassasiyeti es geçip, bize zeytin yememizi ve zeytinyağı içmemizi söyledi.  Çok önemsememekle birlikte doktorumuzun söylediklerine harfiyen uyduk ve uyguladık. Açıkçası heyecanlıydık ve sorgulamıyorduk.. Çünkü emin ellerde olduğumuzu düşünüyorduk.. Doktorumuz bu görüşmenin sonlarına doğru bize 3 sayfa tahlil verdi. Bu tahlilleri yapmamız gerekiyormuş. Tahlilleri hizmet verdiği hastanede yaparsak 6800 TL'ye yapacaklarını ilettiler. Ama aramızda kalsın bu doktorumuz hastanesinden pek memnun değil galiba, burada fiyatlar çok yüksek başka yerde yaptırın dedi. Sanki kendisi çok ucuza hasta bakıyormuş gibi.. Doktorumuz bize başka bir yer tavsiye etti. O başka yerde 3000 TL civarı bir rakam söyledi.  Aslında bu işe girmek gerekiyor. Tahlil cihazlarını alıyorsunuz, size para basıyor. :) Biz başka bir tanıdık vasıtasıyla daha ucuza yaptırabildik.

Sağlıklı Yaşam İçin Mucize Doktor Tavsiyesi :)

Eskiden meyvelerin ve sebzelerin gdo'lu mu? yada doğal mı? olduğunu sorgulamazdık. Çünkü her şeyi mevsiminde yer, en fazla sera ürünü olduğunu bilirdik. Ya şimdi? Yetiştiği toprağa kadar sorgular olduk. Hal böyle olunca da yediğimiz içtiğimiz her şey bizi hasta eder oldu. Şimdi bu ürünleri doğal tüketebilmek için daha yüksek fiyatları vermek gerekiyor. Bütün tavuk marketlerde 10 TL ye satılırken. Organik ibaresi yazan tavuk fiyatı 50-60 TL olabiliyor. Tabi gerçekten organikse. Bunu da bilemiyoruz. Şimdi  10 TL ye daha fazla hasta mı olalım? Yoksa 50 TL ye organik mi beslenelim? Asgari ücret ile geçimini sağlayan kişilerin fahiş fiyatlara satılan bu ürünlere nasıl erişimi olabilir? Gelelim doktorumuzun tavsiyelerine, evinizde ne kadar parfüm koku verici madde varsa bunlardan kurtulun sizi hasta ediyor.  Tuzu Çankırı'dan, Zeytinyağını şu firmadan, peyniri şu yerden ve önerdiğim vitamin takviyelerini de buradan alın.  "Ben kesinlikle hiç bir firma yada kuruluş tavsiyesi vermiyorum" diyenlerden korkun bence :) Ama şunu itiraf edeyim. Uzun zamandır böyle lezzetli peynir yememiştim :) Devamı gelecek... Daha yeni başlıyor..


Bizden Haberdar Olun