Sağlık

Kilo Vermek İçin 5 Doğal Tavsiye


Hemen hemen tüm kadınlar yaz aylarının  gelişi ile kilo vermek ve göbek yağlarını eritmek için büyük bir yarışa girmektedir. Bu konuda yalnız değilsiniz. :) Bir çok kişi kilo verdikten sonra da o kiloyu korumak için büyük efor sarf etmektedir. Hızlı ve kolay kilo verdiren yöntemler sağlıklı olmadığı gibi, uzun vadede etkili değildir. Hızlı kilo veren kişiler genelde aynı şekilde o kiloları tekrar alabiliyorlar. Ayrıca hızlı kilo vermek sağlığınız için ciddi sorunlar yaşanmasına sebep olabilir.

Nasıl Kilo Vermek Gerekir?

Kilo verme sürecinde beslenmenize ekleyeceğiniz bazı doğal besinler ve takviyeler kilo vermenizi kolaylaştıracak yollar bulunmaktadır. Aşağıda sıralayacağımız doğal besinleri düzenli olarak tükettiğinizde kilo vermenizi ve kilonuzu korumanız daha kolay hale getirecektir.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi Elma sirkesi birçok alanda kullanılmaktadır. Beslenmenize 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave etmeniz metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Eski medeniyetlerde elma sirkesi uzun yıllar boyunca kilo vermek ve bazı bağırsak rahatsızlıklarını gidermek için kullanılmıştır.

Organik Bal

Organik Bal Yapılan araştırmalarda organik ve işlenmemiş balın, diyabet hastalarının kan şekerini ve kolesterol seviyelerini dengelemek için kullanılabileceği keşfedilmiştir. Organik işlenmemiş bal içerisinde, işlenen balın içerisinde bulunmayan enzimleri bulunmaktadır. Bu enzimler bağırsak florasını daha sağlıklı bir hale getirir ve sindirim sisteminizi güçlendirir. Bu da kilo vermenizi sağlayacak en önemli etkenlerden biridir.

Zencefil

Zencefilin kilo vermeye yardımcı olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Çay olarak demleyip gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Zerdeçal

Kilo verirken en büyük sorunlardan bir tanesi de gitmek bilmeyen ödemler olduğunu biliyorsunuz. Zerdeçal ödem atımını hızlandırmada size yardımcı olabilir. Anti-inflamatuar özelliği ile bilinen bu baharat, metabolizmanızı hızlandırmaya da yardımcı olmaktadır.

Limon Suyu

Limonun suyu kilo vermek için bulunmaz nimettir. Neyin içerisine koysanız çok yakışır ve şifa kaynağıdır. Bir çok bilimsel araştırma kilo vermede oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir. Gün içerisinde içtiğiniz suların içerisine ekleyip içmeniz hem kilo vermenize yardımcı olacak hem de tokluk verecektir.

Kilo Verirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kilo vermek zor ve uzun bir yolculuk olabilir. Fakat sonucunu alınca bu çabaya değdiğini göreceksiniz. Kilo vermeyi hızlandırmak için ayrıca bol lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Lifli gıdalar bağırsak hareketlerinizi hızlandırıp, sindirim sisteminizi güçlendirecektir. Ayrıca beslenmenizi haftada 2 kere balık yiyecek şekilde ayarlayın. Tam tahıllı gıdalar ve avodako gibi lif bakımından zengin gıdaları tercih edin. Ve en önemlisi mutlaka bol su tüketin.


Bizden Haberdar Olun