Sağlık

1 Yıl Beklediğiniz Doktordan Şifa Ummak


Herkes hastalıklardan uzak sağlıklı bir hayat ister. Yaşamı boyunca diyabet, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları gibi bir çok hastalıkla uğraşan insanlar, belki bir umut diye denemediği yöntem ve gitmediği doktor kalmamıştır. İnternet üzerinden işin ehli doktorları araştırıp, doktorlar ile ilgili yorumları baştan sona okur, tavsiye edilen doktor hakkında bilgi almaya çalışırız. Diğer kişilerin yaptığı yorumlardan yola çıkarak "acaba benim hastalıklarıma sahip olan kişiler ne yorum yapmış?" diyerek, daha detaylı bir araştırma içerisine gireriz. Acaba bu araştırma sonucunda hastalıklarımızın etkilerini biraz da olsa azaltacak bir doktor bulabilir miyiz?

Araştırma Sonucu

Tüm bu  araştırmalar sonucunda araştırdığınız doktorun aslında  bilinen bir doktor olduğunu görüp, söylemlerini ve makaleleri bir güzel dinliyor ve okuyoruz. Bakıyoruz ki; bu doktorumuzun yazıları çok okunuyor ve bir çok kişi söylediklerini dikkate alarak iyileştiğini söylüyor.  Sonra kafamızda şöyle bir durum oluşuyor. Bu doktor bu kadar hastaya şifa veriyorsa ve ilaçlarından kurtarıyorsa diğer doktorlar neden bunu yapmıyor? Sebebini doktorumuz cevaplıyor. ilaç endüstrisi bizi ilaçlara bağımlı kılıyor. İyileşmemizi istemiyor. Bu düşünce bir bakıma doğru ama bundan önce halletmemiz gereken randevu işimiz var. Bu konuyu ilerleyen yazılarımızda detaylıca inceleyeceğiz.

Doktor 1 Yıl Beklenir Mi?

 Randevu almak çok kolay ama verilen randevu tarihi 1 yıl sonrasına olunca haliyle bir şok dalgası başlıyor. 1 yıl doktor beklemek ciddi bir rahatsızlığını varsa işinizi şansa bırakıyor gibi bir duruma düşüyorsunuz. 1 yıl içerisinde durumunuzun daha kötü hale gelmeyeceğinin de garantisi yok. Tam 1. şoku atlattık derken 2. şok dalgası ise muayene ücreti oluyor. Neredeyse bir asgari ücret kadar istenilen muayene ücreti bize "acaba bilmediğimiz bir muayene tekniği mi uyguluyor?" dedirtiyor.  Eğer emekli / ssk yada özel sağlık sigortanız varsa hiç bir işe yaramıyor. Çünkü bu doktor nakit çalışıyor. Koca hastanede tüm doktorlarda Sgk ve Özel Sağlık Sigortası geçmesine rağmen bu doktorumuz Nakit çalışıyor. Üstelik kredi kartı yada banka kartı da kullanamıyorsunuz. Sadece nakit ne güzel değil mi?  :) Randevumuzu aldık şimdi 1 yıl bekleyelim..

Büyük Gün

Büyük gün geldi çattı. Bugün mucizevi doktorumuz ile görüşmeye gitmek için yola çıkıyoruz. Tabi yanımıza en son 3 ay önce yaptırdığımız tüm tahlilleri alıp doktorumuzun kapısında heyecanla bekliyoruz. Tabi bu tahlillerin hiç bir önemi yokmuş. Bunu daha sonra anladık. Büyük beyaz kapısı yavaşça açılıp, doktorumuzun bizi içeriye davet etmesi ile giriş yapıyoruz. İçeri girdiğiniz kapının ileride başınıza bu kadar dert açacağı ve tedaviyi almadan önceki halimize dönebilmek için bir çok eziyet çekeceğinizi, tabiri caizse ölümle pençeleştireceğini bilebilir miydiniz? Tabi ki bilemezdik.. Devamı Gelecek... Nefes Aldıkça..


Bizden Haberdar Olun