Sağlık

Elma Sirkesi ile Nasıl Kilo Verilir?


Çok eski çağlardan beri şifa kaynağı olarak görülen elma sirkesi, elma suyu fermente edilerek elde edilir. Elma sirkesi kolesterol seviyesinin ve kan basıncının düşmesini sağlıyor, boğaz enfeksiyonlarına iyi geliyor, sivilce tedavisinde kullanılıyor ve kanser ile savaşabiliyor. Bu yazımızda elma sirkesinin kilo vermeye nasıl yardımcı olduğuna dair bilgileri okuyacaksınız.

Elma Sirkesi ile Nasıl Kilo Verilir?

Sirke ile kilo vermek bilimsel araştırmalar yapılarak kanıtlanmıştır. Bağırsak hareketlerini düzenler, insülin hassasiyetini artırır ve şeker hastalığına da iyi gelir. Sirkenin kalori oranı çok düşüktür. 1 çay kaşığı elma sirkesinde yalnızca bir kalori bulunmaktadır. Alınan kalori ne kadar az olursa, elma sirkesinin yağ yakması daha hızlı olacaktır. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalarda elma sirkesinin kolesterol üzerindeki etkilerini araştırmış ve elma sirkesi verilen deney farelerinin bağışıklık sistemleri güçlenip, kan lipid seviyelerinde düşme görülmüştür. Sirke güçlü bir antioksidan olup araştırmalarda antioksidan seviyelerinde sirke sayesinde artış görülmüştür. Ayrıca sirke verilen farelerin doygunluk hissi artmış ve yeme istekleri azalmıştır.

Yüksek Kan Basıncını Düzenler

Yağlı, şekerli gıda tüketimi ve yüksek stres seviyesine sahip olma gibi nedenler kan basıncının artışına sebep olabiliyor. Elma sirkesi çok uzun yıllardan beri kan basıncını dengelemek ve düşürmek için kullanılan doğal bir ilaçtır. Kan basıncının normal seviyelerde olması kalp damar sisteminin daha iyi bir şekilde çalışmasını ve hücrelerinize daha fazla oksijen taşımasını sağlamaktadır. Bu sayede kilo vermek sizin için daha kolay hale gelecektir.

İnsülin ve Elma Sirkesi

Şeker hastalığı çok önemli ve ölümcül olabilecek rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Düzenli sirke tüketimi insüline olan hassasiyetinizi arttıracak ve sonunda hücreleriniz glukozu daha iyi bir şekilde emilimini sağlayıp kullanacaktır. Bu sayede yağ depoalama azalacak ve diyabet riski de düşecektir.

Elma Sirkesi ile Kilo Vermek

Sirkeyi kilo vermek ve daha sağlıklı olmak için kullanmak istiyorsanız. 1 bardak ılık suyun içerisine 2 çay kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı bal ilave edip tüketebilirsiniz. Tüm bu malzemeleri ekleyip iyice karıştırın ve için. Sağlıklı günler dileriz..


Bizden Haberdar Olun