Sağlık

Afrika Siyah Sabunu ve Faydaları


El yapımı olan Afrika Siyah Sabunu, güneşte kurutulan hurmanın yaprakları, kavrulmuş sinir otu kabukları, kakao tozu ve shea yağının birleşiminden yapılmaktadır. Özel pişirme teknikleri uygulanan  sabun, rengini sinir otunun kavrulması ile elde edilir. Tamamen doğal yöntemlerle katkı maddesi olmadan yapılan sabun bir çok cilt rahatsızlığına iyi gelmektedir.

Afrika Siyah Sabunu Faydaları

Sabunun içerdiği maddelerin kalitesi sabunu mükemmel bir şifa kaynağı olduğunu gösteriyor.  Afrika Siyah Sabunu, hangi rahatsızlıklara iyi geliyor? Faydaları nelerdir? Bu yazımızda sizi bunları aktaracağız.

Derinlemesine Temizlik Sağlar

Sabunun tamamen antibakteriyel olmasından dolayı cilt gözeneklerini çok iyi bir şekilde temizlemektedir. Deri gözeneklerini derinlemesine temizlediği için sivilce ve siyah nokta oluşumlarını da kurutup temizler.

Herkes Kullanabilir

Doğal Sabun, herkes için uygundur. Bebekler içinde kullanılabilir. İçerisinde bulunan yağlar cildinizi nemlendirerek canlandırır ayrıca cildinizde kesinlikle yağlanma yapmaz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz banyo tam size göre bir sabun diyebiliriz. Doğal sabun, düzenli kullanım da siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller. içerisinde bulunan Shea Yağı ise cildinizi nemlendirerek canlılık katar.

Akne Sorunu İçin

Sabunu peeling için kullanabilirsiniz. Peeling şeklinde uygulanması derinlemesine temizlik sağlayacaktır. Bu sayede sivilce oluşumu engellenecektir. İçerisinde A, E ve demir vitaminleri bulunduğu için cildinizin kalitesini attırıp cildinizin daha canlı ve temiz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Ayrıca cilt lekeleri için  kullanılmaktadır.

Cildinizi Korur

İçerisinde bulunan Shea Yağı, güneş ışınlarına karşı doğal koruma sağlamaktadır.  Sabununun içerisindeki antioksidanlar ise kırışıklık oluşumuna karşı cildinizi güçlendirmektedir. Bu sayede erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmış olursunuz.

Saçlarınız İçin Afrika Siyah Sabunu

Sabunu seyrelterek saçlarınız için kullandığınızda saçlarını daha yumuşak ve parlak bir hale gelecektir. İçerisinde bulunan vitaminler saçlarınızı besleyici özelliktedir.

Afrika Siyah Sabunu UYARI!

Sabunu kullanırken yada satın alırken dikkatli olmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Afrika Siyah Sabunu satın alırken güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Sabunu alırken içerdiği maddeleri kontrol etmelisiniz. Bazı kişiler sabunu siyah renge boyayıp öyle satmaktadır. Afrika Siyah Sabunu genellikle kahverengi ve koyu kahverengi tonlarında olmaktadır. Nadiren siyaha dönük renkler olabilir. Satılan sahte sabunlar hiç bir yararı bulunmamakla birlikte zararları da olabilir. Ayrıca kakao veya kafein duyarlılığınız varsa kullanmamanız önerilir. Sağlıklı günler dileriz..


Bizden Haberdar Olun